Nie jest tajemnicą, że jeśli meble mają ściśle określone przeznaczenie, doskonale pasują do wnętrza i stwarzają poczucie pełni i komfortu w domu. Każdy produkt jest wytwarzany na swój własny sposób, stosowane są różne materiały, a modele różnią się od siebie nawet wyglądem, konstrukcją, korpusem i innymi szczegółami. Ponadto każdy pokój ma swoje własne cechy i wymiary.

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu musiał stworzyć niepowtarzalne wnętrze dla swojego domu, a oprócz kwestii stylu domu rozwiązywana jest kwestia jego funkcjonalnego wyposażenia. Oferta mebli jest bardzo duża, ale z powodu braku wiedzy czasami trudno jest wybrać właściwą opcję.

Ściany, regały, szafy, kredensy i stoły nie tylko tworzą przytulny dom, ale pełnią też funkcję użytkową. Konstrukcja każdego typu mebli odpowiada ich przeznaczeniu. W każdym razie, jeśli samodzielny wybór nowych mebli lub akcesoriów do domu jest trudny, należy zwrócić się o pomoc do ekspertów w sklepie.

Ulepszenie każdego pomieszczenia powinno być traktowane poważnie, ponieważ w ten sposób tworzy się swój własny komfort, swój własny przytulny kąt.

Cechy charakterystyczne rodzajów mebli

Meble do każdego pomieszczenia mają swoje własne cechy szczególne, które przedstawiamy poniżej:

Meble tapicerowane

Tapicerowana sofa do kuchni, tapicerowana sofa w salonie i inne elementy w każdym pomieszczeniu z pewnością stworzą poczucie komfortu i przytulności. Meble tapicerowane często mają mocną ramę, sprężyste wypełnienie i wysokiej jakości tapicerkę. Tego typu meble można zamówić w dowolnym materiale tapicerskim, w różnych stylach (klasycznym, retro, nowoczesnym, high-tech).

Warto jednak zauważyć, że w ostatnich latach popularne są produkty bez stelaża, na przykład fotele-worki, pufy bezkształtne. Niewątpliwie piękno mebli tapicerowanych zależy od materiału tapicerskiego użytego w procesie produkcji. Najczęściej jednak meble tapicerowane kupuje się do sypialni i pokoju dziennego.

Jeśli chodzi o ten typ mebli w kuchni, wszystko jest o wiele łatwiejsze - pufy, fotele, sofy i krzesła z miękkimi "poduszkami". Do przedpokoju lepiej kupić specjalne tapicerowane krzesła lub taborety, które umożliwią wygodne zakładanie butów.

Krzesło tapicerowane

Meble gabinetowe

Cechą charakterystyczną tego typu mebli jest to, że opierają się one na bryle sztywnej. Możliwości montażu są indywidualne, wszystko zależy od rodzaju mebla. W skład mebli gabinetowych wchodzą:

 • stoły;
 • szafki;
 • półki meblowe;
 • regały itp;

Istotną zaletą mebli gabinetowych jest to, że można je łatwo zdemontować i ponownie zmontować, dzięki czemu nie ma problemów z ich przemieszczaniem po domu. Możliwe jest również dodawanie różnych elementów do szafek i innych typów. Bardzo częstą praktyką młodych rodzin i nowych mieszkańców jest kupowanie mebli do szaf - zawsze można zmienić plan pokoju, domu i prędzej czy później rozszerzyć funkcjonalność pomieszczeń.

Niezwykle wygodne meble do biura pozwolą na stworzenie unikalnego miejsca pracy dla każdego pracownika. Ten typ mebli posiada pewną liczbę obudów z wewnętrzną przestrzenią do przechowywania rzeczy i przedmiotów.

Popularność mebli gabinetowych wynika właśnie z tych cech:

 • istnieje szeroka gama modeli;
 • produkty wykonane z płyt wiórowych i MDF są stosunkowo tanie;
 • idealnie nadaje się do każdego wnętrza;
 • ma szeroką gamę kolorów;
 • można je stosować w różnych pomieszczeniach;
 • materiały można łączyć na wiele sposobów

Meble biurowe


To, co czyni go naprawdę uniwersalnym, to możliwość łączenia różnych elementów w dowolnym rozmiarze, kolorze i stylu. Ponadto mogą one pełnić dowolną funkcję, co pozwala racjonalnie wykorzystać całą przestrzeń w pomieszczeniu.

Meble do salonu

Salon to pomieszczenie, które świadczy o stosunku właścicieli do swojego domu, ponieważ tutaj zapraszamy wszystkich gości, spędzamy czas z krewnymi i przyjaciółmi, odpoczywamy z całą rodziną po ciężkim dniu pracy. Jest to zatem pomieszczenie, któremu zawsze poświęca się najwięcej uwagi. W tym pomieszczeniu można umieścić sofy, zarówno proste, jak i narożne.

Jeśli kupujesz szafę do salonu, powinieneś wybrać wersję z otwartymi półkami i witrynami - aby ozdobić je książkami, zdjęciami, przedmiotami dekoracyjnymi i różnymi akcesoriami. Jeśli chcesz wygospodarować miejsce na telewizor i akcesoria, świetnym rozwiązaniem będzie telewizor montowany na ścianie, co pozwala zaoszczędzić miejsce.

W salonie najrozsądniej byłoby umieścić meble takie jak:

 • szafki i półki;
 • szuflady i stoliki boczne na sprzęt;
 • sofa w centrum pokoju;
 • fotele lub pufy w narożnikach;
 • szklany stolik obok sofy;


Rozmieszczenie przedmiotów w pomieszczeniu można zmieniać w zależności od cech konstrukcyjnych mebli lub wielkości pomieszczenia.

Meble do sypialni

Sypialnia to przestrzeń sakralna, w której najbardziej chcesz czuć się przytulnie i zrelaksować. Z taką samą starannością, z jaką wybierasz tapety i inne elementy do tego pomieszczenia. Wszystkie akcesoria należy dobrać w taki sposób, aby uzupełniały się stylem, kolorem i przeznaczeniem. Współcześni producenci stale tworzą nowe warianty, które są coraz lepsze od poprzednich.

Przede wszystkim właściciele tworzą komfort dla siebie, jest mało prawdopodobne, że wpuszczą do sypialni kogoś innego, dlatego należy zacząć od własnych preferencji.

Są jednak pewne przedmioty, które po prostu muszą znaleźć się w tym pokoju:

 • łóżko z ławką lub alternatywne miejsce do spania;
 • stoliki nocne i szafki;
 • stolik do makijażu i lampka na biurko;
 • szafa;
 • komoda;
 • stołek z tapicerowanym siedziskiem;

Wszystkie te elementy powinny pasować do całości wnętrza, sypialnia nie jest pomieszczeniem, w którym można eksperymentować i dbać o komfort i spokój w pokoju.

Sypialnia

Meble do kuchni

Kuchnia zazwyczaj nie jest najczystszym pomieszczeniem w domu, dlatego większość ludzi przyzwyczaiła się do kupowania do niej tańszych opcji meblowych. Podczas gotowania w kuchni zachodzą procesy parowania, które negatywnie wpływają na powierzchnię tego czy innego mebla. Dlatego odporność na wilgoć jest jednym z głównych kryteriów zakupu, a meble powinny być łatwe do czyszczenia i odporne na wysokie temperatury. Wszystkie dodatkowe akcesoria zależą od tego, jak często gotujesz i jak wiele przedmiotów będzie umieszczonych w pomieszczeniu.

Kuchnia bez wątpienia powinna być wyposażona w :

 • szafki i stoliki nocne;
 • stoły do spożywania posiłków i gotowania;
 • krzesła, taborety i, jeśli pozwala na to miejsce, sofę;

Gdy już stworzysz komfortowe warunki do gotowania, bardzo trudno będzie Ci wyjść z kuchni.

Meble kuchenne

Meble do pokoju dziecięcego/sypialni

Ważne jest, aby rodzice upewnili się, że kupowane przez nich meble do pokoju dziecięcego są proste i łatwe w obsłudze. Niezawodne i wysokiej jakości mocowania, materiały odporne na uszkodzenia, gładkie powierzchnie i brak ostrych narożników powinny być cechami charakterystycznymi mebli dziecięcych.

Meble powinny być dostosowane do wzrostu dziecka, dlatego właściciele dość często unowocześniają ten pokój.

W pokoju dziecięcym zawsze powinny znajdować się takie meble:

 • małe, miękkie łóżko;
 • akcesoria do przechowywania rzeczy osobistych dziecka;
 • biurko;

Meble do pokoju dziecięcego powinny być jak najłatwiejsze w obsłudze, ponieważ dziecko często samo rozkłada sofę i łóżko, otwiera szafę i szafkę nocną.