Nierzadko zdarza się, że potencjalni klienci napotykają pozbawionych skrupułów sprzedawców i producentów, którzy wykorzystują niewiedzę klientów przy wyborze mebli. W takich przypadkach zawsze istnieje ryzyko zakupu produktu niskiej jakości, nieprzemyślanych konstrukcji, których stosowanie w codziennym życiu przynosi jedynie dyskomfort.

Na co zwracać uwagę przy zakupie mebli?

Pierwsza zasada: Sprawdź i wypróbuj

Wchodząc do sklepu meblowego, należy najpierw dokonać pomiaru pomieszczenia, w którym będą znajdować się nowe meble. W ten sposób łatwiej będzie Ci określić, jak harmonijnie pasuje do tego czy innego pomieszczenia i czy jest wystarczająco wygodny, aby go używać w rzeczywistej przestrzeni.

Jeśli nie potrafisz samodzielnie podjąć decyzji, zawsze możesz poprosić projektanta lub konsultanta o pomoc w sporządzeniu projektu lub kolażu mebli znajdujących się w Twoim wnętrzu, na podstawie ich wymiarów.

Sprawdź także: Rodzaje mebli. Jakie meble do jakiego pokoju?

Krzesło nowoczesne

Zasada druga: Myśl, śnij, fantazjuj

Nie należy kupować mebli "na chybił trafił", tylko dlatego, że podoba nam się ich wygląd. Każdy mebel powinien mieć zarówno walory estetyczne, jak i użytkowe. Tak więc, na przykład, jeśli masz wiele pięknych naczyń, przedmiotów kolekcjonerskich i innych ponadwymiarowych dekoracji, które chcesz wyeksponować dla swoich gości, to najlepszym rozwiązaniem będą gabloty ze szklanymi frontami i wbudowanym oświetleniem, które tworzą fascynujący blask na ekskluzywnych produktach.

Jeśli chcesz ukryć osobiste przedmioty przed ciekawskimi spojrzeniami, musisz kupić szafki, szuflady i komody do przechowywania w salonie i jadalni. W tym przypadku należy również unikać otwartych półek i regałów. Ważne jest również zwrócenie uwagi na odległość między półkami, szerokość szuflad i całkowitą głębokość mebla - wyobraź sobie, co dokładnie będzie tu przechowywane, zastanów się nad przeznaczeniem każdego przedmiotu, pomarz i pofantazjuj, jak, co i gdzie ułożysz.

Wybierając sofy, pufy i fotele, nigdy nie wahaj się wejść na nie stopami, położyć się na całej długości i "poleżeć" przez chwilę, aby w pełni zrozumieć, że tak, to są "twoje meble".

Rozkładane krzesło

Należy wypróbować mechanizmy przesuwania i podnoszenia, sprawdzić, jak łatwo sofa rozkłada się i składa, czy ma niezawodne okucia.

Przy zakupie mebli tapicerowanych ważne są również odczucia. Miękka, przytulna tapicerka jest gwarancją większego komfortu i przytulności.

Zasada numer cztery: Sypialnia nie służy tylko do spania

Rozmiar łóżka w sypialni powinien umożliwiać swobodny dostęp do niego z trzech stron. Najlepiej, aby była ona co najmniej tak szeroka jak szerokość szafki nocnej, co sprzyja oświetleniu otoczenia i pozwala na przechowywanie takich rzeczy, jak telefon, okulary, książka lub czasopismo, a w razie potrzeby - lekarstwa i szklanka wody. Im wyższa płyta czołowa, tym lepiej! Wysoki tapicerowany zagłówek pozwoli Ci wygodnie usiąść podczas oglądania filmu na dobranoc, czytania książki przed snem lub rozmowy w cztery oczy z ukochaną osobą.

Nowoczesna sypialnia

Zasada numer pięć: dobre i trwałe okucia

Nigdy nie idź na kompromis w kwestii komfortu: to klucz do własnego spokoju ducha.

Przy zakupie mebli należy zwrócić uwagę na mechanizmy szuflad i szuflad wysuwanych, najlepiej z mechanizmem pełnego otwierania i miękkiego domykania.

Dzięki innowacyjnym prowadnicom nie obudzisz współmałżonka ani małego dziecka, wyciągając w nocy rzeczy z szuflady. Welurowa podłoga szuflad również pomaga zachować spokój, a prowadnice z ukrytymi zamknięciami w żaden sposób nie zakłócają estetycznej harmonii zewnętrznej konstrukcji mebla.